Jocuri grele pentru români în turul al doilea!

Vrancea Trophy – Trofeul CJ Vrancea – Municipiul Focşani”, oferit vrâncenilor de Consiliul Judeţean Vrancea şi Municipiul Focşani prin Consiliul Local şi Primăria Municipiului, a avut, marţi, 30 iunie, prima zi de întreceri pe tabloul principal, la simplu, dar şi jocurile primului tur la dublu.

Rezultatele primului tur

Teren 1
Harrison Lombe, Australia – Vasile Antonescu, România 2-6, 2-6
David Crişovan, SUA – Dragoş Dima, România 1-6, 2-6
Vlad Victor Cornea, România – Laurynas Grigelis 6-3, 3-6, 0-6
Kamil Majchrzac, Polonia – Denis Kapric, Germania 6-2, 6-3
Vasile Antonescu/Dragoş Dima – Shahih Kaledan/Anoosha Shangholi 7-6 (2), 7-6 (5)
Terenul 2
Mariano Ketelboim, Argentina – Călin Manda, România 6-3, 6-3
Alexandru Vasile Manole, România – Vladislav Manafov, Ucraina 6-4, 3-6, 2-6
Filip Horansky, Slovacia – Wilson Leite, Brazilia 2-6, 1-6
Bogdan Borza/Călin Manda, România – Gerald Grannolers-Pujol/Mark Vervoort 4-6, 1-6
Samm Butler/Constantinos Mikos – Filip Horansky/Vadim Ursu 2-6, 5-7
Teren 4
Maxim Dubarenco, Belarus – Bogdan Borza, România 6-3, 6-2
Vadim Alexeenko, Ucraina – Juan Ignacio Ameal, Argentina 3-6, 4-6
Shahih Kaledan, Iran – Miljan Jekici, Serbia 4-6, 4-6
Bogdan Ionuţ Apostol/Luca George Tatomir – Vladimir Filip/Petru Alexandru Luncanu 6-4, 6-4
Claudio Fortuna/Laurynas Grigelis – Mariano Ketelboim/Matias Zukas 7-6 (3), 6-4
Teren 5
Francesco Garzelli, Italia – Luca George Tatomir, România 2-6, 3-6
Guillermo Rivera Aranguiz, Chile – Jordan Ubiergo, Franţa 7-5, 6-4
Vadim Ursu, Ucraina – Samm Butler, Marea Britanie 1-6, 1-6
Victor Mugurel Anagnastopol/Vlad Victor Cornea – Vadim Alexeenko/Alexander Cozbinov 6-3, 6-4
Teren 6
Matias Zukas, Argentina – Gerard Granollers Pujol, Spania 2-6, 3-6
Claudio Fortuna, Italia – Leandro Portman, Argentina 6-0, 3-0, retragere
Ivan Nedelko, Ucraina – Loic Perret 6-7 (2), retragere
Alexandru-Daniel Carpen/Ilia Vucic – Gabriel Bogdan Ciuntea/Alexandru Vasile Manole 6-3, 6-4
Maxim Dubarenco/Vladislav Manafov – Wilson Leite/Guillermo Rivera Aranguiz 4-6, 7-6(4), 10-4

Pentru al doilea tur la simplu, s-au calificat trei dintre ei şase români de pe tabloul principal, în ordine cronologică: Dragoş Dima, Vasile Antonescu şi Luca George Tatomir. Cei trei sunt, în aceeaşi ordine, cel mai bine clasaţi în clasamentul ATP dintre sportivii români înscrişi la „VRANCEA TROPHY – TROFEUL CJ VRANCEA – MUNICIPIUL FOCŞANI”. Toţi trei vor avea jocuri foarte grele în turul al doilea: Dragos Dima, cu Miljan Jekici, Serbia, favoritul nr. 2 al turneului, Luca George Tatomir, cu Maxim Dubarenco, favoritul nr. 6, iar Vasile Antonescu îl va întâlni pe jucătorul de pe locul 467 mondial, brazilianul Wilson Leite.

Programul de miercuri, 1 iunie 2015
Teren 1
10,00: Dragoş Dima – Milan Jekic, urmat de
Kamil Majchrzac – Claudio Fortuna
Alexandru-Daniel Carpen/Ilia Vucic – Vasile Antonescu/Dragoş Dima
Teren 2
10,00: Samm Butler – Laurynas Grigelis, urmat de
Maxim Dubarenco – Luca George Tatomir
Bogdan Iounţ Apostol/Luca George Tatomir – Maxim Dubarenco/Vladislav Manafov
Teren 4
Wilson Leite – Vasile Antonescu
Guillermo Rivera Aranguiz – Loic Perret
Claudio Fortuna/Laurynas Grigelis – Victor Mugurel Anagnastopol/Vlad Victor Cornea
Teren 6
10,00: Mariano Kestelboim – Gerard Granollers Pujol, urmat de
Juan Ignacio Ameal – Vladislav Manafov
Filip Horansky/Vadim Ursu – Gerard Granollers Pujol/Marc Vervoort
„VRANCEA TROPHY – TROFEUL CJ VRANCEA – MUNICIPIUL FOCŞANI”, cel mai puternic turneu de tenis care a avut loc vreodată la Focşani are ca sponsori firmele Artifex, Pandora, Premium Porc SRL, parteneri – Deep Serv, Altdorf Tehnic, Migami, Tricotton Junior, Brand Adviser, Contliv, Lancris, Scorpion, Cabinet Avocat Dan Adrian iar parteneri media, Kiss FM, Adevărul, Atlas TV, CASPRO, Focus TV, Monitorul de Vrancea, Sport Vrancean, Sportul de Vrancea, Vrancea Media, Ziarul de Vrancea.

 

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată.